Zapraszamy na szybki kurs

W tym poradniku pokażemy Ci jak zarządzać treścią na Twojej stronie internetowej. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie Wideo-poradniki, które w parę minut pokażą Ci jak dodać treść na stronie, zmienić zdjęcie lub dodać film. 

Jeżeli chcesz jedynie szybko uzupełnić treść na stronie, wystarczy obejrzeć kurs podstawowy.

Kurs

Wstęp

Zacznijmy od podstaw, twoją strona www działa na Wordpresie, jest to największa na świecie platforma oparta na systemie CMS. Dzięki temu w prosty sposób możesz zarządzać treścią. Na wstępie dowiesz się jak wygląda system CMS, jak działa oraz gdzie i co się w nim znajduje. Jest to niezbędne, aby uzupełnić treść na stronie www.

Kokpit

W kokpicie znajdziesz kilka podstawowych widgetów, które przestawią ci najważniejsze informacje o stronie internetowej. Znajdziesz w nim również kilka przydatnych funkcji takich jak:

  • Powitanie – widget powitalny, zawierający odnośniki do najważniejszych sekcji panelu administracyjnego.
  • W skrócie – podsumowuje treść znajdującą się na naszej stronie (liczba wpisów, stron i komentarzy itp.)
  • Aktywność – lista ostatnio opublikowanych wpisów oraz najnowszych komentarzy z linkami pozwalającymi na ich zatwierdzenie, odrzucenie, oznaczenie jako spam i przeniesienie do kosza, a także napisanie odpowiedzi,
  • Szybki szkic – widget pozwalający na szybkie utworzenie nowego szkicu wpisu.

Po lewej stronie na zdjęciu podglądowym znajdziecie menu.
Menu zawiera dostęp do wszystkich funkcji szablonu, treści oraz ustawień. W dalszej części przybliżę najważniejsze sekcje z listy menu.

Na samej górze po prawej, znajduje się ikona domku. Pozwala ona na szybki dostęp do podglądu strony głównej.