Podwyżki cen w McDonald’s: Ile zapłacimy teraz za burgery?

Podwyżki cen w McDonald’s: Ile zapłacimy teraz za burgery?

Po długim okresie stabilnych cen, McDonald’s ogłosił podwyżkę cen na swoje popularne burgery. Co to oznacza dla naszych portfeli?

Podniesienie cen w świetle inflacji

McDonald’s tłumaczy podwyżki cen wzrostem kosztów surowców i pracowników. W ostatnim czasie ceny mięsa, nabiału, a także paliwa znacząco wzrosły, co skutkuje wyższymi kosztami dla firmy. Również płace pracowników McDonald’s podległy podwyżkom, które również przekładają się na końcową cenę produktu.

Nowa stawka cenowa

Zgodnie z ogłoszeniem McDonald’s, podwyżka cen obejmuje głównie wersje podstawowe burgerów, takie jak Cheeseburger czy Hamburger. Dotychczasowe ceny, oscylujące w granicach 5-7 złotych, zostaną podniesione o około 1-2 złote, w zależności od regionu. Oznacza to, że za popularnego Cheeseburgera będziemy teraz musieli zapłacić około 7-9 złotych.

Reakcje klientów

Podwyżki cen zawsze budzą kontrowersje i tak jest również w przypadku McDonald’s. Wielu klientów oburza się na wyższe ceny i uważa, że są one nieadekwatne do jakości oferowanych produktów. Inni, jednak rozumiejąc wzrost kosztów prowadzenia biznesu, akceptują podwyżki i chętnie nadal sięgną po swojego ulubionego burgera.

Podsumowując, podwyżki cen w McDonald’s są zjawiskiem nieuniknionym w obliczu rosnących kosztów surowców i pracowników. Choć mogą one wpływać negatywnie na nasze portfele, warto pamiętać, że McDonald’s oferuje szeroki wybór produktów, w tym również tańsze opcje, takie jak McChicken czy McDouble, które pozostaną w dotychczasowych cenach.

Udostępnij

Tagi

Popularne wpisy